середа, 13 березня 2013 р.

Меморандум
Народної ради Харківщини

Хто ми є:  
Народна рада Харківщини /НРХ/ заснована громадськими організаціями та суспільно активними мешканцями Харківщини.  Народна рада Харківщини є складовою частиною Народної ради України. Ії діяльність відповідає основним положенням Меморандуму Народної ради України, який підписаний представниками Харківщини.
Народна рада Харківщини на даному етапі є громадським рухом,  перехідною формою до сталого органу справжнього народовладдя, який по мірі свого розвитку, повинен замінити існуючи представницькі органи влади в Харківській області.

Причини створення.
Причиною створення такого об’єднання є загальновідома суспільно-політична ситуація в країні, безпорадність та неспроможність інституцій влади всіх рівнів зарадити у цій ситуації. За 20 років існування як незалежна суверенна Держава, наша країна опинилась у цивілізаційному тупику.  Кожний новообраний Президент виявлявся гіршим за попереднього. Калейдоскопічні зміни урядів, виборчих систем, перерозподіл владних повноважень між різними гілками влади, жодного вагомого позитивного наслідку для народу України не принесли. Єдине що спромоглись побудувати наші можновладці за цей час це-  жорстка кланово–олігархічна система, яка характеризується глобальною корупцією, небаченим у цивілізованому  світі розшаруванням  населення за рівнем життя, катастрофічним станом в усіх сферах життєдіяльності, виробництва та побуту простих громадян. В світлі останніх загальновідомих подій Україна опинилась в політичній ізоляції, за якою слідує економічна, що є межою втрати територіальної цілісності та суверенітету.
Головним недоліком суспільно–політичного устрою України ми вважаємо те, що він побудований, як кажутьдо гори дригом”, тобто зверху до низу,  а не навпаки.

Мета та завдання НРХ.
Основною метою НРХ є виконання положень Конституції України, що закріплюють за народом України право на всю повноту влади в Державі.
Ми плануємо досягти цього з допомогою розбудови, активізації, залучення до самоврядування місцевих громад  кожної адміністративно-територіальної одиниці .Харківській області. Нашім стратегічним завданням є: дійти до кожної місцевої територіальної громади, починаючи з вулиць, багатоповерхівок, сіл, селищ, міст, районів у межах Харківської області . Ми вважаємо територіальну громаду тією первісною цеглиною, з яких повинна будуватись споруда усієї представницької вертикалі влади.
Місцева територіальна громада повинна мати максимальні владні та майнові повноваження в межах своєї адміністративно-територіальної одиниці, та делегувати повноваження і своїх представників до вищих органів влади.

Наша діяльність.
 Свою поточну та перспективну діяльність НРХ здійснює спираючись на наступні базові принципи:
1. Беззастережне визнання цілісності, суверенності та незалежності України як держави в існуючих кордонах.
2. Визнання основних положень діючої Конституції України / усвідомлюємо, що діючій текст Конституції потребує удосконалення /.
3. Намагання  у своїй діяльності не виходити за межі діючого Законодавства України / не зважаючи на те, що ми вважаємо деякі законодавчі акти такими, що не відповідають духу і букві Конституції України /..
4, Заперечення насильницьких, екстремістських дій.
5. Обовязкова координація та узгодження членами НРХ спільних дій та заходів, а також дій та заходів окремих членів НРХ, що проводяться від імені НРХ.
6. Обовязкова регулярна участь представників обєднань громадян, що входять до НРХ, у засіданнях Координаційного Комітету НРХ.
7. Заборона публічної критики один одного організаціям -  членам НРХ.
8. Позапартійність та рівновіддалення від усіх політичних сил. НРХ співпрацює з тими політичними силами та рухами яки розділяють наше бачення ролі територіальних громадЦе повинно бути відображене в програмах та реальних діях цих партій.
9. У суспільно – релігійному житті слідування нормам християнської мораліТолерантні стосунки з різними конфесіями. Невтручання у міжконфесійні відносини.

Ще раз про себе.
  Народна рада Харківщини ще не є сталим та досконалим ефективним органом. І хоча, на цей час ми обєднуєм близько 20 громадських організацій, НРХ це скоріше рух, перехідна стадія до справжнього народовладдя .
Ми не стверджуємо,. що знаємо відповіді на усі виклики сьогодення.  Але з нами ті, хто в змозі ці проблеми вирішуватиЗ нами козаки, підприємці, афганці, правозахисники, захисники довкілля,  чорнобильці, офіцери та багато інших громадських об’єднань та суспільно небайдужих громадян. Серед нас відомі на Харківщині правозахисники, юристи,філософи, науковці, діячі культури тощоЯк що Вам не байдужа доля нашої країни, області, міста, власного будинку та родини, зрозумілі та близькі наші цілі та засоби їх досягнення - запрошуємо ставати до роботи разом з нами!
Замість нас це не зробить ніхто.   
   

Немає коментарів:

Дописати коментар